ماکارونی سبز

تجربیات کاربران از تهیه ماکارونی سبز

پستتوسط najm137 » جمعه دسامبر 31, 2021 10:56 am

کاربر 017:

سلام علیکم ورحمه الله

من امروز ماکارونی سبز را تهیه کردم؛ از هویج وکرفس وجعفری وپیاز استفاده کردم؛ هم چنین از مکدوس سبزیجات جعفری وسیر وروغن زیتون نیز بعد از دم کشیدن روی آن استفاده کردم؛
از زمانی که در حال درست کردن آن بودم بچه ها مشتاق خوردن آن بودند؛ طبخ آن راحت است و زمان زیادی نمی خواهد؛ ولی من چون هم خرید و هم پاک کردن و خرد کردن و همه کارهایش را با هم انجام دادم؛
زمان بیشتری گرفت و بهتر است از روز قبل برنامه ریزی شود.

تصوير

از زحمات شما برای آموزش غذاهای حکیمانه متشکرم‎
najm137

تاريخ عضويت: سه شنبه آپريل 19, 2011 12:37 pm

پستتوسط najm137 » جمعه دسامبر 31, 2021 10:59 am

کاربر 018:

سلام علیکم

بنده هم موفق به طبخ ماکارونی سبز شدم. این نوع طبخ ماکارونی خیلی راحتتر و لذیذ بود. به جهت تلاش برای آموزش این نوع غذاهای سالم تشکر می کنم.

تصوير

والحمدلله رب العالمین ‎
najm137

پستتوسط najm137 » جمعه دسامبر 31, 2021 11:03 am

کاربر 019:

سلام علیکم

بنده هم امروز ماکارونی (آرد سمولینا از گندم دوروم) طبخ کردم؛ از کرفس و لوبیا سبز و فلفل دلمه و پیاز استفاده کردم؛ بعد پخت غذا خواهرم را دعوت کردم که از غذا بخورد.
خواهرم مکدوس را دوست داشت و خالی خالی میل کرد و گفت غذا را خوشمزه می کند؛ نکته جالب این غذا سبک بودن آن است برعکس ماکارونی معمولی که سنگین است؛ خوش اشتهاست.
بنده دو ساقه کرفس در غذا استفاده کردم که کمی مزه آن غالب بود که خواهرم دوست داشتند و گفتند از این به بعد در ماکارونی کرفس اضافه می کند؛ همچنین مقداری از مکدوس را خواستند که فردا
ماکارونی بپزد و به غذایش اضافه کند.

تصوير

متشکرم‎
najm137

پستتوسط najm137 » جمعه دسامبر 31, 2021 11:06 am

کاربر 020:

سلام علیکم

بنده هم امروز ماکارونی با آرد دوروم و با طعم سبزیجات را طبخ کردم؛ جای شما خالی با سبزیجات (کرفس، نخود فرنگی،فلفل دلمه ای ،سیر،قارچ،ادویه ،فلفل سیاه،نمک دریا ) و مکدوس هم با ریحون،نعنا،سیر،و روغن کنجد،فلفل سیاه نمک دریا درست کردم؛ طعم خوبی داشت و خیلی هم سبک بود؛ خیلی زود هضم بود؛ بچه ها هم دوست داشتند.

تصوير

متشکرم
والحمدلله رب العالمین
najm137

پستتوسط najm137 » جمعه دسامبر 31, 2021 11:09 am

کاربر 021:

سلام علیکم

طبق دستور ماکارونی سبز ،با پیاز ،باقالا و زیره ،تخم گشنیز،شوید ،گشنیز و نعنا و جعفری ،کنجد و خلال بادام ،نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و دارچین طبخ نمودم .‎
خیلی معطر و خوش طعم بود و مورد پسند اعضا خانواده بود.

تصوير

از آموزش این خوراک سالم و هدفمند و حکیمانه بسیار متشکرم
najm137

پستتوسط najm137 » جمعه دسامبر 31, 2021 11:15 am

کاربر 022:

سلام علیکم و رحمه الله
با آرزوی صحت و سلامت برای شما بزرگواران

امروز غذای حکیمانه معرفی شده " ماکارونی سبز" را طبخ نمودم؛ در ماکارونی غالب مواد شوید بود و مقداری از لوبیا سبز و پیاز و فلفل دلمه ای و ادویه جات استفاده نمودم.
و برای مکدوس سبزیجات از ریحون و سیر و روغن زیتون و گردو و نمک و فلفل سیاه استفاده کردم و در موقع استفاده سر سفره لیمو ترش نیز اضافه نمودم.

نظر خانواده در مورد ماکارونی سبز: برای ناهار طبخ شد خانواده دوست داشتند وتجربه جدید و متفاوت از روشی که همیشه طبخ می کردیم و بسیار سبک راحت هضم نسبت به روش قبلی
و در عین حال با توضیحاتی که فرمودید و تنوع که می شود در روشهای پخت ماکارونی بکار برد بسیار کاربردی در تنوع منوی آشپزی است؛ مخصوصا که من با قشر ضعیف جامعه درگیر هستم و آنها توان زیادی
برای ایجاد تنوع ندارند وقتی با این روش آشنا شدم که هم سالم است و هم حکیمانه خوشحال شدم چون می شود سفره غذای آنها را هم با کمک این دستورات مقوی و سالم و متنوع نمود بدون تحمیل
هزینه سنگین. خواص و امتیازات ماکارونی سبز برای خانواده توضیح داده شد.

تصوير

از زحمات اقامه معارف الهی و همه فعالان در این عرصه کمال تشکر را دارم.
najm137

پستتوسط najm137 » جمعه دسامبر 31, 2021 11:19 am

کاربر 023:

سلام علیکم و رحمه الله

امشب شام زیرات آل یاسین در حسینیه سوم ماکارونی سبز با کمک ۰۰۲۴۳۱۷۱ پخته شد.
مواد ماکارونی : ۵ کیلوکلم و حدود۳کیلو سبزی کلم پلو (تره ،شوید ، جعفری،گشنیز ، تلخون ، ریحان، نعنا ، مرزه ) زردچوبه + فلفل قرمز بود
این مواد برای ۷ عدد ماکارونی زر ماکارون سبوس دار با وزن ۷۰۰ گرمی استفاده شد؛ ته دیگ از برگ کاهو استفاده شد.

دوستان نظرات مختلف داشتند
نظرات مختلف:
سبزی بیشتر از کلم شده ، و در کلم پلو ، کلم از سبزی باید بیشتر باشد.
از سبزی، سبزی پلو استفاده میکردید خوشمزه تر است ، وسبزی های معطر نیاز نبود استفاده کنید.

نظر بنده این بود که پیاز داغ غذا را خوشمزه تر میکند ، اما چون این غذا عطر وبویش زیاد بود نیاز نبود.
این نوع ماکارونی برای پخت مقدار زیاد خیلی خوب بود.
ان شاءالله دفعه دیگر هم برای اینکه ماکارونی سبزتر باشد، به این نتیجه رسیدیم سبزی ان را سرخ نکنیم ، مثل شوید پلو پخته شود
فلفل که استفاده شده بود ، ماکارونی طعم خوبی داشت ان شاءالله
با کمک و راهنماییهای اقامه معارف الهی و همه گروه از طعم های متنوع ماکارونی سبز ،برای شام های آل یس در دفعات مکرر ، به نیابت همگی پخت میکنیم

تصوير

تصوير

متشکرم
والحمدلله رب العالمین
najm137

پستتوسط najm137 » جمعه دسامبر 31, 2021 11:23 am

کاربر 024:

سلام علیکم

الحمدلله که به برکات مدیریت و هدایت شما در همه امورکه بسمت اعلی و هدفمند بودن است ؛ دوستان به غذاهای حکیمانه و سالم و هدفمند دست پیدا کرده و آنرا برای خود و خانواده طبخ می کنند.
فرصتی پیش آمد تا در منزل یکی از ارحام این ماکارونی سبز با مکدوس سبزیجات تهیه شود؛ این ماکارونی که با شود وباقلای تازه تهیه شده بود بهمراه مکدوس سبزیجات (جعفری وکمی ریحان وسیر و فلفل و نمک)طعم خوشمزه ای بخود گرفته بود مورد توجه اهل سفره قرار گرفت؛ وسبک بودن آن را اشاره کردند؛ از نوع پختش نیز که غیر از پخت ماکارونی رایج بود استقبال کردند.

ماکارونی یک بسته
باقلای تازه نیم کیلو البته میزانش بستگی به سلیقه افراد دارد بیشتر آن بر طعم ماکارونی می افزاید.
شود تازه ۲۰۰ گرم

تصوير

خدارا شکر که در این مسیر هدایت بسمت اعلی قرار گرفته یم خداوند بر توفیقات و ارشاد اقامه معارف الهی آن به آن بیفزاید‎.
والحمدلله رب العالمین
najm137

پستتوسط najm137 » جمعه دسامبر 31, 2021 11:28 am

کاربر 025:

سلام علیکم ورحمة الله جمیعا
از آموزش ها و راهنماییهای اقامه معارف الهی تشکر میکنم.

بنده امروز ماکارونی با شوید و نخود سبز را پختم. مواد مکدوس فوری :ریحان ، گردو ، سیر ، فلفل سیاه ونمک و روغن کنجد بود .
همسرم برنج وشوید ، با کوکو دوست دارند برای همین کوکو هم پختم.

تجربه :
مقداری نخود سبز را برای امتحان چند روز است که خشک کردم ، که فریزی استفاده نکنم. پخت نخود سبز خشک خیلی طولانی بود؛ و بنده تصمیم گرفتم به جای فریزر ،به صورت کنسرو نگهداری کنم؛
مکدوس با ریحان ونمک وفلفل و گردو و سیر ، فوق العاده خوشمزه است.

نظریات:
دخترم تا اخر غذایش را خورد و دوست داشت داخل مکدوس رب انار بریزد؛ بنده فوق العاده دوست داشتم، حتماً حتماً تا فصل نخود سبز هست، دوستان امتحان کنید. با مکدوس یک غذای کامل بود و نیاز به کوکو هم نداشت. ‎

تصوير

متشکرم
والحمدلله رب العالمین
najm137

پستتوسط najm137 » جمعه دسامبر 31, 2021 11:33 am

کاربر 026:

سلام علیکم

بنده موفق شدم ماکارونی سبز را بپزم. که سبزیجات سس مکدوس شامل گشنیز، ریحان، نعناع، و ترخون، سیر، روغن زیتون، نمک دریا، فلفل سیاه
و برای خود ماکارانی شوید + باقالا و چون مقدارش کم بود کمی هم لوبیا سبز + پیاز تفت داده شده و فلفل دلمه استفاده شد.
بسیار بسیار خوشمزه شده بود.‎

تصوير

تصوير

متشکرم
والحمدلله رب العالمین
najm137

قبليبعدي

بازگشت به خوردني و نوشيدني سالم

Aelaa.Net